Jak do nas dołączyć?

Otóż są dwie drogi. Trudniejsza, czyli zostanie pełnoprawnym członkiem URSS, lub łatwiejsza jako wolontariusz i członek komisji studenckich (link do strony z komisjami).

Aby zostać członkiem Samorządu Studenckiego trzeba wystartować i wygrać w wyborach na swoim Wydziale – zostaniesz wtedy członkiem Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Z kolei każda WRSS deleguje dwie osoby do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego – najwyższego i jedynego organu reprezentującego wszystkich studentów naszej Uczelni. Każdy delegat ma prawo głosu i może startować w wyborach do Prezydium URSS, które jest najwyższą strukturą Samorządu Studenckiego.

Może to wydawać się skomplikowane, jednak w praktyce jest to bardzo prosty system, który zapobiega tworzeniu się tzw. grup wzajemnej adoracji i klik. Każda WRSS w każdej chwili może odwołać swojego delegata i wyznaczyć nową osobę, jeżeli uzna że dotychczasowa nie reprezentuje odpowiednio swojego wydziału.

Wolontariat i członkostwo w komisjach studenckich to bardzo dobry sposób aby sprawdzić się i zacząć pracę w samorządzie. Poznasz wtedy czym się zajmujemy i w jaki sposób działamy na rzecz studentów UTP. Kto wie, może Ci się spodoba i wystartujesz w wyborach, a wtedy doświadczenie będzie Twoją mocną stroną.

Jeżeli jesteś zainteresowana/ny napisz do nas:

Mail: samorzad@utp.edu.pl ; urss.utp@gmail.com